Výber vhodnej prilby na motorku a konkrétne požiadavky

Asi každý vlastník motorky si je vedomý alebo minimálne počul o tom, že jeho povinnou výbavou je bezpečnostný prvok- prilba. Tohto faktu by sme si však mali byť vedomí aj bez toho, aby nám ho musel pripomínať zákon či hroziaca pokuta. Predsa vieme, že bezpečnosť ako aj komfort z jazdy by mala byť samozrejmosťou, čo platí niekoľkonásobne viac v prípade, ak vlastníte silnejší stroj a preferujete o niečo rýchlejšiu jazdu napr. po diaľnici. Moto-prilba, čierne pozadieZ ohľadu na typ motorky, trasu, rýchlosť a skrátka špecifikum našej jazdy však máme na výber rôzne prevedenia a typy moto-prilieb, kedy by sme výber mali prispôsobiť našim konkrétnym požiadavkám. Širokú ponuku a zároveň overenú kvalitu poskytujú prilby LS2, prípadne však aj konkurencia iných a totožne kvalitných značiek. Ešte dôležitejšie než značka a cena sú však aj ďalšie špecifiká.
Zamerať by sme sa mali na veľkosť a číslovanie, pričom miery sa určujú na základe obvodu hlavy, a to konkrétne: S (small), M (medium),L (large), XL (extra large).

  • Prípadne aj XXS, XS či XXL

S (malá) = 55 – 56 cm, M (stredná) = 57 – 58 cm, L (veľká) = 59 – 60 cm, XL (extra veľká) = 61 – 62 cm
Veľmi dôležité je však vyberať typ prilby na základe účelu použitia
Integrálne prilbysú vhodnou a vlastne doporučenou voľbou pri vyššej rýchlosti. Sú charakteristické kompletným pokrytím hlavy, „uzavretým“ dizajnom a pevnou škrupinou.Človek s prilbou na hlave, motorkár, otvorená prilba, slnečné okuliare
Vyklápacie prilbysú vlastne totožne spoľahlivou možnosťou, ktorá navyše poskytuje predné vyklápanie, čo je veľmi praktická a takisto populárna alternatíva, ktorú oceníte najmä pri dlhších trasách.
Otvorené prilbyalebo „jetky“ sú vhodné k pohodovejšej jazde, kedy ide skôr o pôžitok z jazdy, nie rýchlosť. Spravidla sú zaujímavé svojim dizajnom a vizuálnym prevedením.
Motokrosové prilbysa hodia k náročnejšiemu terénu a odpruženým motorkám. S týmito prilbami vás neprekvapia žiadne, a to ani extrémnejšie podmienky prírodného terénu. Za zmienku stojí tiež ich kvalitné odvetrávanie a sú typické ochranou brady.