Balkón alebo efektívne prepojenie interiéru s exteriérom

Pridaním, respektíve dispozíciou balkóna získame voľný priestor, ktorý možno využiť viacerými sympatickými, účelovými alebo relaxačnými spôsobmi. Ale balkón bez kvalitného a spoľahlivého zábradlia by pôsobil neúplne a predovšetkým dosť nebezpečne.
· Keďže balkón je vo svojej podstate exteriérový priestor, mali by sme v prípade zábradlia zvoliť odolný materiál s dlhou životnosťou, akým je nerez, respektíve Antikorove zabradlie.
černé zábradlí
Následne môžeme univerzálnym spôsobom využívať vzniklý multi-funkčný a zabezpečený priestor k rôznym aktivitám. Záleží však samozrejme aj od veľkosti tohto priestoru, ale pokiaľ sa rozloží určitým systémom a prehľadne, nemusí byť problémom ani jeho menšia rozloha. Tento priestor nielen po stránke bezpečnostnej, ale aj z hľadiska voľného priestoru a viditeľnej estetiky ovplyvňuje práve doplnok v podobe zábradlia. Preto by sme sa mali zamerať na jeho kvalitatívnu, ale aj vizuálnu, respektíve estetickú stránku. Áno, dnešné zábradlia vám doprajú obe spomenuté stránky. Len treba vedieť správne vyberať a vsadiť na vhodný materiál.
Spomeňme však, že zaujímavým dojmom, či už z pohľadu praktického alebo vizuálneho hľadiska pôsobia takzvané loggie. Tento priestor so zvláštnym názvom je príjemným prepojením pohodlia interiéru s výhodami exteriéru, pričom sa stáva stále populárnejší. Ale je pravda, že v našich klimatických podmienkach ich príliš účelovo nevyužijeme a zaberajú pomerne zbytočne veľký priestor a preto možno usúdiť, že zrejme populárnejšou voľbou, či už z pohľadu bytu alebo domu sa stáva práve zmienený balkón. Lodžia má svoje využitie a vlastne aj pôvod skôr v južnejších krajinách.
skleněné zábradlí
Zábradlie k balkónu síce doladí alebo priam vytvorí podstatný efekt, ale dôležité je pochopiteľne aj správne rozmiestnenie tohto priestoru a to ideálne smerom k slnku. A úlohu určite zohráva aj voľba a následné rozmiestnenie tých správnych doplnkov, ktoré by mali byť praktické a dosahovať menších, ľahko prenosných rozmerov.