Celý život sa učíme

Vzdelanie je základom pre náš život.  Od malička sa stále učíme.  Ako chodiť na nočník,  ako jesť príborom, ako sa hrať a poslúchať svojich rodičov.  Neskôr sa v materskej škole učíme prijímať rady od vychovávateliek.  Práve ony nám nahrádzajú našich rodičov. Vzdelanie je veľmi potrebné. Na základnej škole sa učíme písať, čítať a počítať rôzne matematické príklady. Ak by sme sa to nenaučili, boli by sme za hlúpych a nevzdelaných. Sú to základné vedomosti, ktoré by mal ovládať každý jeden človek, bez ohľadu na pohlavie, či národnosť. Existujú aj ľudia, ktorým vzdelanie a povinná školská dochádza nič nehovorí a radšej svoje deti nechajú túlať sa dennodenne po uliciach v mestách či na dedinách. Vzdelanie by malo byť dostupné pre každého.

učenie

Učíme sa každým dňom nové veci, či sme malý, mladý alebo dospievame. Aj v dospelosti sa každým dňom stále učíme nové veci. Zvyčajne to je v práci. Musíme sa naučiť pracovať v rôznych firemných programoch, aby sme zvládli prácu v oblasti, ktorá nás zaujíma a kde sa budeme cítiť príjemne. Ak nastupujeme do novej práce, znovu sa musíme naučiť pracovať v novom firemnom programe.

učenie po tme

Aj takí zubári sa každým dňom stále učia novým technikám, ako správne opravovať zuby a čistiť zuby od zubného kameňa. Murári sa tiež učia neustále. Prijímajú nové skúsenosti a rady od iných murárov. Pozerajú a študujú rôzne nové techniky, potrebné k ich práci. Ak sa raz rozhodneme mať svoju rodinu, učíme odznova naše deti všetko nanovo. Zároveň si my opakujeme zabudnuté veci, napríklad aj zo školy. Áno, po čase na nejaké výpočty a učenie aj zabudneme, to je prirodzená ľudská vlastnosť. Ale vždy si pamätajme, že opakovanie je matka múdrosti a len tak budeme znovu múdrejší ako teraz sme. Veľmi dôležité je čítanie knižiek. Z kníh sa dozvedáme veci, ktoré nás naozaj zaujímajú. Ideme si teraz niečo zaujímavé prečítať?