Osvetlenie s nádychom orientu

LED svetlá sa stali úplnou klasikou. Na čo sme si ešte však nejako nezvykli je, že lampa nemusí byť obyčajná. Máte radi nádych exotiky, konkrétne orientu? V tom prípade sa vám budú tieto kúsky určite páčiť. Budeme hovoriť o LED svetlách a lampách, ktoré priam dýchajú orientálnou atmosféru.Guľaté lampy zdobené farebnými sklami
Ako orientálne lampy, označujeme v podstate tienidlá. Vnútro tvorí LED žiarovka a vlastne všetko ostatné je úplne rovnaké ako pri klasickej lampe. Rozdiel je v tom, že tienidlo nie je vytvorené z látky alebo z kovu, ale z mnohých drobných sklíčok. Po zasvietení, takáto lampa vytvára neskutočnú atmosféru, a to v akokoľvek priestore.
Tak, ako môžete vidieť na obrázkoch, tieto svetlá naozaj zaujmú na prvý pohľad. Najlepší efekt docielite vtedy, ak ich vedľa seba zavesíte viacero. Pokiaľ sa vám takýto preplnený efekt nepozdáva, môžete ostať pokojne pri klasike, teda pri jednej lampe. Ak sa rozhodnete pre viacero kusov, určite kombinujte väčšie a menšie lampičky na strope, no niekoľko podobne ladených lámp môžete postaviť aj na police či na stôl.
Pokiaľ by vás táto estetika oslovila, môžete do danej miestnosti použiť aj iné orientálne prvky. Napríklad niekoľko sošiek, deky alebo vankúše. Nič však nepokazíte ani tým, ak použijete len tieto svetlá.Malé sklenené farebné lampióny zavesené na strope

Orientálne ladené osvetlenie môžete využiť v akomkoľvek interiéri. Tým máme na mysli, že nemusí byť ladený do rovnakého štýlu. Hodia s k moderným prvkom, ako je sklo či kov, ale taktiež k vyslovene prírodným materiálom, teda napríklad k drevu. Ak ich vo svojom byte použijete, snažte sa ich príliš neprekombinovať. Tak, ako sme spomenuli na začiatku tohto článku, mali by ste sa držať toho, že použijete viacero takto vyzerajúcich svietidiel alebo stavíte na jedno výrazné. K orientálnej lampe už nevešajte klasický luster. Taktiež sa k nim nehodia bodové svetlá.