Prečo ísť do kina v roku 2018?


1.       Technológie – Je samozrejmé, že dnešné blockbustery si najviac užijete v kinách. Drvivá väčšina filmov je prispôsobených práve kinám. Zažiť ten zvuk je unikátnym zážitkom, ktorý doma len tak nezažijete.

audience

2.       Cena –Je to tak. Zaplatiť 5-6 eur za dvoj alebo aj trojhodinovú zábavu v podobe svetovej kino premiéry nie je naozaj veľa. Ak si to zoberiete z hľadiska, že ak si každý víkend zájdete do kina, vyjde vás to na mesiac asi 20€. To predstavuje napríklad jednu fľašu lepšieho alkoholu, ktoré sa kupujú na víkendové oslavy, ale na hlavu. 5 eur si naozaj v peňaženke na kino nájde aj poberatelia minimálnej mzdy. Preto tvrdiť, že do kina nejdem kvôli peniazom, nie je úplne na mieste.

3.       Relax –Výletom do kina zabudneme na všetky problémy a nezáleží na tom, či sa jedná o prácu, školu alebo vzťahy. Každý z nás už zažil v živote obdobia alebo stresujúce dni, po ktorých sme už jednoducho potrebovali vypnúť. Kino je na to ideálnou príležitosťou, ba liekom. Cez premietanie je väčšinou ticho a vy sa sústreďujete len na dej a na to, čo vám chceli režisér so scenáristom daným filmom ukázať. Je viac menej jedno, na aký film zájdete, dôležité je iba to, aby vás upútal. Ak sa tak stane, tak na tých zopár hodín všetko negatívne z vašej hlavy vypustíte.

kamera

4.       Podpora –Diela tohto typu si zaslúžia byť podporené. Nič iné tak nerozhoduje o pokračovaní filmu ako jeho úspešnosť v podobe plných kinosál. Môžete si zakúpiť aj DVD alebo Blu-ray disky, ale vieme, ako to už v dnešnej dobe chodí. Kino je ideálnou podporou pre tvorcov týchto úžasných prepracovaných diel.

5.       Podpora vášho kina –Podpora vášho lokálneho kina môže byť takisto dôvodom jeho návštevy. Ak doň ľudia budú chodiť a navštevovať ho, bude sa prerábať, vylepšovať, a vaše kino bude premietať vždy viacero nových filmov, ktoré si určite nebudete chcieť nechať ujsť.