Čo je to tantra a k čomu je vám dobrá

Erotické masáže a tantra sú pojmy, ktoré ľudia za socializmu prakticky nepoznali. Možno sa čudujete, prečo sa vraciame do doby pred viac ako tridsiatimi rokmi, ale ono to má svoje opodstatnenie. Socialistický spôsob života vyžadoval po ľuďoch najmä disciplínu, preto sa aj obdobie jeho vrcholu pomenovalo „normalizácia“. Kto vybočoval z normálnosti, bol okamžite utláčaný a diskriminovaný.

esenciálny olej

Ak sa domnievate, že zamatovou revolúciou došlo k významnému prelomu v ľudskom myslení, a razom sa nám otvorili prirodzené možnosti ľudskej spolupatričnosti, potom sa hlboko mýlite. Vtedy boli ľudia perzekuovaní úplne nepokryte a bolo to ihneď vidieť, zatiaľ čo dnes je perzekúcia skrytá, a to vo forme stresu, ktorý vyvolávajú stovky, možno tisíce javov, v spojení so zabezpečením živobytia a dôstojného života v spoločnosti.

tantrické masáže

Súčasná miera stresu je už natoľko neznesiteľná, že si ľudia berú aj život, skáču z mosta a strieľajú sa do hlavy, niekedy je toho skutočne na jedného veľa. Kto si to uvedomuje, snaží sa stresu vyhýbať a cielene proti nemu bojovať, a našťastie tu máme na pomoc dva najvýznamnejšie vplyvy – masáže a adaptogénne bylinky.

Adaptogény – adaptogénne bylinky, ako je Ashwagandha, Kotvičník zemný, Maca peruánska alebo kórejský Ženšen, znižujú vplyv stresových hormónov a navodzujú stratenú hormonálnu rovnováhu. Je to zároveň prevencia proti nebezpečnej adrenálnej únave.

Tantrická masáž – niektoré druhy masáží, kam patrí aj tantra, významne pôsobia proti stresu. Tými najúčinnejšími masážami sú okrem tantry aj reflexné masáže chodidiel. Vrelo odporúčame striedať reflexológiu s tantrou a dopĺňať obe procedúry adaptogénnymi bylinkami, aby ste lepšie zvládali vôbec fungovať v dnešnej pohnutej dobe, plné násilia v mnohých formách. Socializmus je síce už dávno preč, ale to, čo sa v spoločnosti odohráva dnes, by sme mohli smelo nazvať veľkým krokom k nastoleniu ďalšej novej, tentoraz čipovej či digitálnej totality.