Stále viac sklenených prvkov v našich miestnostiach

Vo svojej podstate by sa bývať dalo aj v miestnostiach, ktoré by boli vrcholne neestetické, no poskytovali by kúrenie, vodu a elektrinu. Toto ale samozrejme v mnohých prípadoch nestačí, pretože vo svojich interiéroch sa skrátka chceme cítiť naozaj ako doma. Pohodlne a vo veľkej miere si zakladáme práve aj na estetických interiérových prvkoch. Je to oveľa lepší pocit, ak dané miestnosti pôsobia dostatočne štýlovo a atraktívne. A ešte lepší, ak si dá niekto na tomto faktore záležať o niečo viac a hľadá v tomto smere tie najlepšie riešenia.

Z dizajnového hľadiska sa k najštýlovejším materiálom radí sklo a moderné sú tie najrôznejšie sklenené prvky. Začínajú sa vyskytovať v stále väčšom zastúpení aj v rodinných interiéroch. A to nielen ako nejaké dekoračné doplnky a zrkadlá, ale sklo má dnes v priestoroch veľmi univerzálne využitie.

spálňa, posteľ

Tak napríklad najznámejšie sú z tohto hľadiska sklenené dvere. Stále častejšie v interiéroch nahradzujú tie klasické drevené. Prečo?

Jedným z dôvodov je ich moderný vzhľad, ktorý je navyše veľmi originálny a ešte aj dnes považovaný za nadčasový. Začíname si však na neho pomaly ale isto zvykať a stále viac ľudí podlieha jeho šarmu. Estetický a elegantný dizajn, ktorý sa vie dokonale prispôsobiť okoliu, respektíve rôznym štýlom bývania či pracoviska. Takýto vzhľad je však iba jedným z faktorov záujmu. Častými dôvodmi sú aj ďalšie vlastnosti skla- prepúšťa svetlo a opticky zväčšuje priestory. Navyše si nevyžaduje náročnú údržbu a je odolné voči vlhkosti a vode, preto sa v domácnostiach uplatňuje aj sklenena zastena do kúpeľne, resp. do sprchy.

kúpelňa, vaňa

U spotrebiteľov sú populárne tiež sklenené zábradlia, čo viditeľne skrášlia schodisko, terasu či balkón. Prinesú im viac ľahkosti a aj v tomto prípade priesvitnosť a dobrú viditeľnosť. Môže ísť tiež o vhodné riešenie pre tých, ktorí by chceli dosiahnuť podobný efekt ako so sklenenými schodmi.