Módny doplnok šiltovka

s set=UTF-8″>

Šiltovka patrí zaiste k najpoužívanejším a tiež najobľúbenejším pokrývkam hlavy aké si kedy ľudstvo nasadilo na hlavu. V minulosti, ale však šiltovky plnili v prvom rade primárnu ochranu funkciu. Ich prioritnou úlohou bolo ochrániť svojho používateľa pred ostrými lúčmi denného slnka. Postupne sa z ochranného prvku pretransformovali na jedinečný módny kúsok, ktorý patrí k hitom každej jednej módnej sezóny. Tento univerzálny módny kúsok je možné nosiť počas celého roka bez ohľadu na to či vonku svieti slnko alebo padá dážď, či sneh.

šiltovka

V dnešnej dobe nie je nič zvláštne, keď niekto nosí šiltovku aj v interiéri, aj keď by sa to popravde podľa spoločenskej normy nemalo. Vo vnútorných priestorov by ste mali pokrývky z hlavy zakaždým skladať z hlavy. Stará fáma, ktorá hovorí, že šiltovky sú určené len výlučne pre pánske pohlavie je nepravdivá keďže si tento módny doplnok zakrátko obľúbili aj ženy. Niektorí ľudia sa, ale môžu mylne nazdávať, že šiltovky sú len pre pánov keďže v začiatkoch svojej existencie šiltovky používali športovci, a to, preto, aby im slnko svietiace z oblohy neprekážalo v ich hre.

šiltovka

Šiltovky sú naozaj pre každého bez ohľadu na pohlavie či vek osoby, ktorá šiltovku používa. Šiltovky sa vyrábajú aj pre detských používateľov. Dnes už môžeme nájsť v ponuke šiltovky rôznych veľkosti či motívov, ktoré sú určené aj pre tých najmenších. Tieto motívy môžu byť napríklad animované postavičky z rozprávok alebo rôzny komiksový super hrdinovia, ktorí sú u deti hlavne, čo sa týka chlapcov veľmi obľúbený. Dnes už nájdeme rôzne šiltovky, ktoré sa medzi sebou líšia nie len farbou či značku, ale aj samotným typom šiltovky. Takým klasickým druhom je tzv. bejzbalová šiltovka, ktorú spoznáte podľa zahnutého šiltu. Ako už jej samotný názov napovedá vznikla pri športe známom ako bejzbal. Výrazným druhom je aj šiltovka s rovným šiltom. Pri tejto šiltovke by sa dalo povedať, že ide výlučne o trendový kúsok, ktorý je obľúbený hlavne v športových či hip-hopových kruhoch.