Kedy prídu vhod hliníkové okná?

Pre aké okná sa rozhodnúť? Nie je totiž okno ako okno a poukazujeme hlavne na materiál ich rámov. Pričom najčastejšími voľbami sú plast, hliník a niekedy drevo.

Zamerajme sa teda napríklad na charakteristiku tých plastových, keďže tieto sú všeobecne najpredávanejšie. A faktorom ich vysokej predajnosti je hlavne nízka cena, teda nízka v porovnaní s ostatnými materiálmi. Sú takou ľudovou voľbou a natrafíme na nich napríklad aj v panelákových bytoch, no samozrejme stretávame sa s nimi aj pri mnohých iných domoch a budovách. Za relatívne prístupnú cenu totiž s plastovými oknami prichádzajú aj automaticky dobré izolačné vlastnosti (tepelnoizolačné a zvukotesné). Navyše výroba plastových okien sa s pribúdajúcimi rokmi a s novou technikou naďalej zdokonaľuje. Ale v niečom majú predsa len podstatnú výhodu tie drahšie- hliníkové typy okien.

Stôl a stoličky, okná

A to hlavne v možnosti vyrábať ich na mieru. Pohrať sa s tvarmi a veľkosťou okien, od čoho sa potom určuje hlinikove okna cena m2. V tomto majú veľkú výhodu hliníkové rámy oproti tým plastovým, pretože výroba plastových okien má obmedzenejšie konštrukčné možnosti. Kde naopak v prípade hliníku prichádza univerzálnosť a fantázii sa tu medze nekladú. S hliníkom prichádzajú takmer neobmedzené možnosti, a to aj v prípade, ak túžite po väčších a niekedy dokonca obrovských sklenených výplniach. Či prípadne ak máte na mysli nejaké atypické tvary okien. Nie je problém.

Podnikateľ pozerá z okna

A áno, takéto požiadavky v mnohých prípadoch existujú. Vlastne sa stačí pozrieť na tie typické administratívne budovy a vidíme, aký architektonický skvost sa dá dosiahnuť s hliníkovými rámami. Tam sa tieto stali zaužívanou klasikou, hoci je stále viac spotrebiteľov, ktorí si na hliníkových oknách dajú potrpieť aj v spojitosti s ich domom. Hlavne ak je ich dom štýlový a potrebuje okná, ktoré by najlepšie ladili s jeho s luxusným estetickým konceptom.