Na čo upotrebiť tesárske skrutky

Staviame garážové státie

Kutilstvo je v našej krajine veľmi rozšírené a túto tvorivú činnosť navyše podporuje rozsiahla sieť hobby marketov. Kutilovia vytvárajú rozmanité výtvory a niekedy ide aj pomerne náročné pracovné procesy a rozsiahle stavebné konštrukcie. Jednou z nich sa môže stať aj garážové státie.

Keď sa šikovný a zručný muž pustí do výroby tohto prístrešku, bude možno viac naplnený osobnou spokojnosťou, než keby si nechal garážové státie zhotoviť na kľúč od profesionálov. Aké má toto počínanie vlastne výhody?

drevená konštrukcia

Vytvoríte si ho na mieru – nie každá stavebná spoločnosť vám vyjde natoľko v ústrety, že bude ochotná stavať prístrešok priamo na mieru av priebehu práce meniť jeho koncepciu. Kutili sa môžu niekedy dostať do situácie, že sa konečná podoba realizovaného diela líši od pôvodného zámeru, napríklad sa dodatočne rozhodnú, že zastrešia aj časť priľahlej pergoly, vytvoria pôvodne neplánovanú zástenu alebo znížia výšku zvislých trámov, aby tým prispôsobili aj výšku stropu.

drevená zástena

Pracovné tempo si volíte sami – nakúpite tesárske vruty a stavebné rezivo, začnete stavať zvislé stĺpiky, zhotovíte základnú konštrukciu, a keďže ide o fyzicky namáhavú prácu, na tri dni ju prerušíte a dáte si pohov. Doprajete si napríklad reflexné masáže a navštívite svojich priateľov, s ktorými ste sa dlho nevideli. Pokračovať v práci budete až po tom, čo sa vám bude chcieť. Stavebná firma pracuje väčšinou nonstop, a vám potom nemusí vyhovovať ich tempo, keď je na stavenisku aj hluk, a vy si chcete práve od hluku oddýchnuť.

Rozpočet – ten je možné tiež pružne meniť len vtedy, ak pracujete svojpomocne. Pokiaľ vám v ňom niečo nevyhovuje a chcete ho napríklad znížiť, nebude to nič ťažké v porovnaní so zadanou zákazkou od profesionálov. Stavebné firmy na rozpočtové zmeny vôbec nemusia reflektovať a môžu s tým byť aj nepríjemnosti, čo sa týka zmluvnej dohody.