Je tlak na rodičov primeraný?

Tlak nielen na spoločnosť a jej skupiny je enormný. Samotný tlak na človeka ako jednotlivca presahuje často primerané a únosné hranice. Svoje by povedal každý. Dnešný moderný človek napriek tomu, že žije v dobe kedy mu život uľahčujú technológie a rôzne prístroje je neprimerane tlačený do kúta. Čím ďalej tým viac je spoločnosť braná ako dokonalá jednotka a očakáva to aj od svojich jednotlivcov. Dni plynú veľmi rýchlo ale my sme ostali akoby zaseknutý v jednom časovom pásme. Bežný pracovný deň funguje na princípe pravidelného opakovania činností. Vstanem, idem do práce, prídem z práce, pracujem doma, idem spať. Ďalší deň to isté a stále dokola.

sme v kľude

Svoje by vedeli povedať rodičia menších detí ako sú škôlkari alebo školáci. Tí majú vo svojom repertoári dokonca bonus v dobre známej aplikácii. Táto waw novinka bola vo svojich začiatkoch vychvaľovaná priam do neba. Ako úžasne dokáže informovať rodičov. Aká jednoduchá je komunikácia s učiteľmi a tak ďalej. Dnes mi pri cingnutí nového upozornenia vstávajú vlasy dupkom. Ani si nepamätám deň, kedy som dostala menej ako päť správ na dieťa. A keď ich máte viac poviem Vám je to priam na nervy. Rodičia totiž musia zvládať nielen bežné každodenné povinnosti ale musia pritom spĺňať aj náročné úlohy, ktoré sa im na obrazovkách PC alebo smartfónu objavili.

rodičia sú pod tlakom

Tlak, ktorý pritom vzniká je enormný a dosť okresáva poobednú pohodu s rodinou. Neraz sa stane, že telefón do rúk chytá rodič už s očakávaním, že: – ČO ZASE?- Nové učebné osnovy a projekty spojené s učivom potrápia nielen deti ale aj ich rodičov. Zvlášť ak má dieťa s niečím problém alebo nie je dostatočne rýchle. Rodič si teda okrem zadaných úloh musí nájsť čas aj na ,,bonusové,, učenie, ktoré jeho dieťa v škole nestihlo. Tento dlhodobý denný stereotyp je veľmi frustrujúci a vyčerpávajúci. Nie je preto pravdou, že moderný rodičia vďaka moderným prístrojom a metódam majú niečo ľahšie. Priam by som povedala, že splnenie štandardu starostlivosti o rodinu, domácnosť a školské záležitosti dieťaťa je vysoko stresujúce.