Dlhodobá očista duše

Vaše dni vyzerajú rovnako. Idete z práce do práce, povinnosti, stres, minimum odpočinku a spánku, a ak, tak nekvalitný, nedostatočný a obrovská únava. Nečudo, táto doba je svojou rýchlosťou a množstvom stresových situácií, ktoré sa na nás hrnú z každej strany, typická práve výskytom duševných ochorení, vyčerpania, vyhorenia. Aby sme zvládali fungovať, posilňujeme sa liekmi, často s nežiaducimi účinkami, neustále sa cítime pod tlakom a vidina oddychu je v nedohľadne. Nehovoriac o tom, že už ani nevieme, kde sa nachádza naša duša …

joga

Ako z kruhu von? Joga je niečo, čo musíte zaručene vyskúšať!

Yoga nidra https://meditaciaajoga.sk/joga/hatha-joga/co-je-joga-nidra/je typom meditatívneho cvičenia, ktoré vám pomôže obnoviť duchovnú silu a harmóniu tela a ducha. Oslobodí vás od negatívnych emócií, ktoré sa na vás prirodzene nabaľujú počas dňa v kontakte s inými či pri riešení problémov. Tento proces trvá len 30 – 40 minút a dokáže takto komplexne vyliečiť vaše telo. Zázračný vplyv tohto typu jogy na ľudské telo je dokázateľný a merateľný – dokonca je aj vedecky podložený. Výskumný tím neurológov pod vedením Stephena Parkera prišiel so zaujímavými výsledkami – joga totiž spôsobuje zvýšenie rastového hormónu v organizme, pričom sa zároveň na poklese kortizolu, stresového hormónu, čím sa aj spomaľuje starnutie. Sú s tým spojené aj kardiovaskulárne ochorenia či cukrovka – preukázateľne sa tak obmedzuje ich výskyt.

joga

To najvzácnejšie, čo vám joga môže poskytnúť, je duchovná očista. Joga nidra začína hlbokou meditáciou, ktorá nám príjemne oslobodí svalstvo celého tela. Následne sa rotáciou tela zameriavame na naše vnútro, izolujeme sa tak od vonkajšieho sveta a jeho problémov. Umožní nám to ďalej pracovať na našich pozitívnych stránkach a uvedomení si hodnôt. Asociatívna vizualizácia je posledným krokom, ktorý nás zbaví nepríjemných emócií. Ako na jogu a aké ďalšie duchovné cesty možno hľadať, aby ste našli duševný pokoj a zdroj pohody, nájdete na našom webe.