• 18. 11. 2022

Masáž prostaty vonkajšia a vnútorná

Masáž prostaty je u mnohých či už mužov alebo párov výrazne opomínaná napriek svojim značným dôsledkom na zdravie a sexuálny život. V nasledujúcom článku by sme vám ju skúsili priblížiť, vysvetliť čo všetko prináša a aké môže mať dôsledky. Priblížime správnu techniku a postup. Samozrejme priblížime aj jej riziká a na čo si treba dávať pozor. Prostata je drobný nepárový žľazovitý orgán tvaru gaštanu lokalizovaný v malej panve medzi močovým mechúrom a konečníkom. Slúži hlavne na tvorbu prostatickej tekutiny, ktorá je následne súčasťou ejakulátu, v ktorom podporuje životnosť spermií a pred ejakuláciou tento sekrét zvlhčuje močovú rúru. Vzhľadom na uvedené má teda aj výraznú funkciu na potenciu a erekciu. Je hmatateľná zvonku v oblasti hrádze avšak omnoho dostupnejšia masáži je skrz konečník.

masaz prostaty

K samotnej masáži by sme najprv spomenuli niektoré z jej početných pozitívnych účinkov: v prvom rade je to zlepšenie jej stavu a tým pádom produkcie prostatického sekrétu, zlepšenie erekcie či už jej iniciácia alebo samotné prekrvenie, ktoré pri nej zohráva hlavnú úlohu, následne aj väčšia tvrdosť a predĺženie výdrže, potenciálne zmiernenie erektilnej disfunkcie (v závislosti od závažnosti a príčiny), zlepšenie kvality ejakulátu a zväčšenie jeho objemu, môže priniesť intenzívnejší orgazmus s výraznejším zážitkom. Všetky tieto prospešné účinky následne môžu viesť k celkovému psychickému, fyziologickému a sexuálnemu uvoľneniu sa.

Treba však spomenúť aj určité riziká, z ktorých následne vyplývajú negatívne dôsledky. Neodporúča sa v prípade prebiehajúceho zápalového procesu prostaty a močovo-pohlavného ústrojenstva pre riziko rozšírenia zápalového procesu. Taktiež sa neodporúča pri už existujúcich nádorových ochoreniach prostaty taktiež z dôvodu rizika rýchlejšieho šírenia.

masazne dildo

Masáž ako taká môže byť vykonávaná buď nepriamo a to krúživými pohybmi v oblasti hrádze (medzi koreňom penisu a konečníkom), priamo prstom cez análny otvor nahmataním prostaty a následnými pohybmi bruškom prsta (trením/tlakom/krúžením). Masáž je možné vykonávať aj sexuálnou hračkou, pričom sa najčastejšie jedná o dildo so špeciálne prispôsobenou špičkou prípadne obdobnú sexuálnu pomôcku (jedná sa o obdobu priamej masáže). Na záver už len zostáva dať pár rád a typov: v prvom rade netreba robiť nič nasilu, pre muža je to nový zážitok, ktorý sa nemusí sprvu javiť ako príjemný- preto treba začať opatrne jemne, s citom. Ďalej treba dbať na dôkladnú hygienu či už rúk alebo použitej sexuálnej pomôcky. Za pripomenutie stojí rozhodne aj dostatočná lubrikácia, striedanie typov stimulácie a pravidelnosť pre dosiahnutie maximálneho účinku.